آموزش سیستم عامل اندروید

پاکسازی فایلهای اضافی به صورت دستی در اندروید

پاکسازی فایلهای اضافی یکی از دغدغه های سیستم عامل ها می باشد که بسیاری از سیستم ها ترفندهای خاص خود را دارند که این ترفند ها چقدر کارساز می باشد مربوط به الگوریتمی دارد که در آن استفاده شده است. شاید تاکنون برایتان اتفاق افتاده باشد که از نرم افزارهای پاک سازی فایلها استفاده کرده باشید اما حافظه را به خوبی پاک نکرده باشد. زیرا این نرم افزارها فقط قسمتهای مشخصی از حافظه را می توانند پاک کنند و نمی توانند برخی فایلهای غیر ضروری را پاک کنند. چون این فایلها را ضروری تشخیص می دهند. برای مثال نرم افزارهای دانلود شده از بازار را نمی توانند پاک کنند.

قسمتهایی هستند که نرم افزارها قادر به پاک کردن آنها نیستند و باید به صورت دستی پاک شوند که در برخی از موارد حافظه زیادی را آزاد می کند. در ادامه آموزش به قسمتهایی اشاره خواهد شد که ممکن است توسط این نرم افزارها پاک شود اما به صورت کلی بحث خواهد شد و صرف نظر از اینکه توسط نرم افزارهای پاک کننده، پاک می شوند یا نه، آموزش داده خواهند شد.

پاکسازی فایلهای اضافی حافظه پنهان سیستم عامل اندروید (cached data):

برای نحوه انجام این کار، اینجا را کلیک کنید.

پاک کردن فایلهای اضافی Instagram:

به فایلهای شخصی رفته و حافظه دستگاه را انتخاب نمایید. سپس پوشه Android و سپس data را انتخاب نمایید. در لیست نمایش داده شده، پوشه com.instagram.android را یافته و انتخاب نمایید.

در داخل این پوشه، پوشه ای به اسم cache وجود دارد که فیلمهای اینستاگرام به صورت موقت در آن ذخیره می شود که می توانید آن را پاک کنید.

پاک کردن فایلهای اضافی Telegram:

مانند اینستاگرام به آدرس حافظه دستگاه/android/data رفته و این بار پوشه org.telegram.messenger را انتخاب نموده و پوشه cache را پاک نمایید.

نکته: با این روش می توانید تمام فایلهای اضافی نرم افزارها را در صورت وجود پاک نمایید.

پاک کردن نرم افزارهای دانلود شده کافه بازار:

در فایلهای شخصی، به حافظه دستگاه رفته و پوشه icm را انتخاب نمایید. سپس وارد پوشه bazaar شده و نرم افزاری را که می خواهید، پاک کنید.

پاک کردن این نرم افزارها باعث پاک شدن آنها از سیستم نمی شود. چون فایل نصب نشده نرم افزارها می باشند.

نکته: گاهی حافظه دستگاه پر می شود اما حافظه کارت جای کافی دارد. می توانید با انتقال نرم افزارهای نصب شده از حافظه دستگاه به حافظه کارت، حافظه دستگاه را خالی کنید. برای این کار اینجا را کلیک کنید.