آموزش اینستاگرام از مبتدی تا پیشرفته

شبکه اجتماعی اینستاگرام بی شک یکی از پر طرفدارترین شبکه های اجتماعی در دنیا و مخصوصا ایران می باشد که روزانه میلیونها کاربر از آن استفاده می کنند. این شبکه اجتماعی چیزی نیست که نیاز به آموزش داشته باشد هر کسی با کمی ور رفتن با این اپلیکیشن می تواند به راحتی آن را بیاموزد اما گاهی برای برخی افراد آموزش اینستاگرام ضروری است.

شروع آموزش اینستاگرام

قبل از شروع کار با اینستاگرام باید آن را نصب نمایید و قبل از هر چیز نیاز به ایجاد حساب اینستاگرام می باشد که در لینک می توانید نحوه ایجاد حساب را مطالعه نمایید.

تغییر صفحه خصوصی به عمومی و بلعکس

تمامی صفحه های اینستاگرام بعد از ایجاد، خصوصی می باشند. یعنی فقط افرادی که در فالورهای شما هستند می توانند محتوای صفحه را مشاهده نمایند.

اگر می خواهید که پست های شما را همه بتوانند ببینند، باید صفحه را عمومی نمایید. برای این کار دستورالعمل زیر را دنبال نمایید.

 • به صفحه خود رفته و در بالا سه خط موازی را لمس نمایید آموزش اینستاگرام
 • سپس در قسمت پایین آیکن چرخ دنده را لمس نمایید آموزش اینستاگرام
 • در قسمت Privacy گزینه Account Privacy را لمس نمایید
 • در قسمت Private Account می توانید خصوصی یا عمومی بودن صفحه خود را انتخاب نمایید.

نحوه تغییر به صفحه تجاری یا همان Business

با تغییر حساب خود به تجاری می توانید به برخی از امکانات مانند آمار Insights وغیره دسترسی داشته باشید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید.

 • به پروفایل خود رفته و روی آموزش اینستاگرام بزنید.
 • گزینه Settings آموزش اینستاگرام را انتخاب نمایید.
 • گزینه Account را انتخاب نمایید.
 • گزینه Switch to Professional Account را بزنید.
 • گزینه Business را انتخاب نمایید.
 • در صورت تمایل در این مرحله می توانید حساب اینستاگرام خود را به حساب فیس بوک خود متصل نمایید.
 • دکمه Done را لمس نمایید.

نحوه آپلود پست

 • برای این کار از پایین صفحه آیکن را لمس نمایید.
 • از گالری تصویر و یا فیلم مورد نظر خود را انتخاب نمایید و از بالا دکمه Next را لمس نمایید.
 • در این صفحه افکت مورد نظر خود را برای تصویر انتخاب کرده و دکمه Next را لمس نمایید.
 • در این صفحه می توانید برای عکس و یا فیلم خود، کپشن نوشته و افراد را به عکس تگ نمایید و حتی مکان نیز برای آن تعریف کنید.
 • بعد از پر کردن موارد بالا دکمه Share را کلید نمایید تا پست شما آپلود شود.

نحوه بروزرسانی اطلاعات پروفایل

 • به پروفایلتان بروید
 • روی Edit Profile یا Edit your Profile بزنید
 • اطلاعات خود را بروزرسانی نموده و روی Done در iOS و در اندروید در بالا سمت راست بزنید

نحوه تایید درخواستهای فالو (دنبال شدن)

اگر حساب شما روی خصوصی تنظیم شده باشد هر کسی که بخواهد عکس‌ها یا ویدیوهایی شما را ببیند باید برای شما تقاضای فالو کردن بفرستد. تقاضاهای فالو کردن در قسمت Activity نشان داده می‌شوند. برای قبول یا رد کردن یک درخواست بر روی Confirm یا Delete بزنید.

آنفالو کردن

برای این کار به صفحه شخص مورد نظر رفته و دکمه Following را بزنید و سپس گزینه Unfollow را انتخاب نمایید. اگر آنفالوو موفقیت آمیز باشد بجای Following عبارت Follow ظاهر خواهد شد.

بلاک کردن و از بلاک خارج کردن

برای این کار به صفحه شخص مورد نظر رفته در iOS وکامپیوتر گزینه آموزش اینستاگرام و در اندروید آموزش اینستاگرام را بزنید. سپس در iOS و اندروید گزینه Block و در کامپیوتر Block this user را بزنید. دوباره بر روی Block بزنید تا تایید شود. برای خارج کردن از بلاک نیز به همین روش عمل کند با این تفاوت که عبارت Block به Unblock تغییر خواهند کرد.

بستن کامنت‌های پست

برای این امر کافی است هنگام ارسال یک پست، زمانی که به بخش نوشتن توضیحات آن می‌رسید، گزینه‌ی Advanced Settings را لمس کنید و با روشن کردن گزینه‌ی موجود، قابلیت ارسال کامنت برای این پست را به‌طور کامل ببندید.

با زدن منوی سه نقطه، در کنار مواردی همچون Edit یا Delete، گزینه‌ی Turn Off Commenting را انتخاب کنید تا امکان ارسال کامنت در پست مورد نظر غیر فعال شود. برای باز کردن مجدد کامنت‌ها نیز همین مراحل را تکرار کنید و این بار گزینه Turn ON Commentin را انتخاب کنید.

سانسور کردن کامنت‌ها

برای فعال‌سازی این ویژگی به تنظیمات اینستاگرام و سپس گزینه‌ی Comment مراجعه کنید. در بخش Custom Keywords می‌توانید هر لغتی را که دوست دارید اعم از فارسی، انگلیسی یا حتی فینگلیش (متون فارسی نوشته شده با حروف انگلیسی) بنویسید و آن‌ها را با علامت کامای انگلیسی ( , ) از یکدیگر جدا کنید. از این پس هر کامنتی که یکی از این لغات را در خود داشته باشد نه برای شما و نه برای کاربران دیگری که وارد پیج شما شده‌اند نمایش داده نمی‌شود.

نحوه هشتگ گذاری

در شبکه های اجتماعی کسی نیست که با مفهوم هشتگ آشنا نباشد. هشتگ برای جستجوی آسانتر و بالا بردن کارایی این شبکه ها بوجود آمد. برای هشتگ گذاری در اینستاگرام کافی است در قسمتی که کپشن را می نویسید هشتگ را وارد کنید. به این صورت که قبل عبارت علامت # را قرار دهید. اگر عبارت دو کلمه ای باشد، مابین کلمات از خط زیرین یا همان آندرلاین ( _ ) استفاده می کنیم.

برای مثال #هشتگ #آموزش_اینستاگرام

همان طور که مشاهده می کنید عبارت “هشتگ” تک کلمه ای است اما “آموزش اینستاگرام” دوکلمه ای است که ما بین کلمات از خط زیرین استفاده شده است.

مشاهده پست هایی که لایک کرده ایم

به صفحه پروفایل خود رفته و با زدن دکمه آموزش اینستاگرام و سپس آموزش اینستاگرام وارد تنظیمات شوید.

در این قسمت گزینه Account را انتخاب نمایید.

در صفحه حساب کاربری گزینه Posts You’ve Liked را انتخاب کنید.

در این قسمت می توانید پستهایی را که لایک کرده اید را مشاهده نمایید.

به شما پیشنهاد می شود

نرم افزار آموزش جامع بازاریابی در اینستاگرام و تلگرام

نرم افزار آموزش اینستاگرام و تلگرام